Ogłoszenia Niedziela 3 maja 2020r.

Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna 03.05.2020r.

1. Przypominam o dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00. Oraz możliwości odprawienia Mszy w kościele dolnym dla 35 osób, w przypadku większej ilości osób w kościele górnym. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.
  2. Rada Stała Episkopatu Polski, zachęca do przystępowania do sakramentów świętych w naszych kościołach. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości w niedzielę, mogą uczestniczyć w Mszach św. w świątyniach w inne dni tygodnia.
  3. W miesiącu maju. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, różaniec w intencji o ustanie pandemii.
  4. Wejścia do kościoła jedno od strony ul. 15 Sierpnia, jedno od strony parkingu. Po wejściu należy zdezynfekować ręce przygotowanym środkiem.
  5. Spowiedź będzie możliwa po Mszy Świętej w konfesjonale pod chórem w dni powszednie. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych. Po zakończonej spowiedzi dezynfekujemy folię oraz podpórkę pod ręce. Zachęcamy do spowiedzi Wielkanocnej.
  6. Komunia Święta. Co do przyjęcia komunii świętej, należy uchylić maseczkę od wewnątrz., zdezynfekować ręce, złożyć je na kształt krzyża, przyjąć komunię, ponownie zakryć usta. W kolejce do komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie.
  7. Taca będzie zbierana przy wyjściu z kościoła, aby nie sięgać po pieniądze w czasie Mszy. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary, jakie zostały złożone poprzez wpłatę na konto parafialne. Dziękuję również za wszystkie ofiary, poprzez wpłatę na konto oraz składane do koszyczka.
  8. W najbliższy czwartek. Pierwszy czwartek miesiąca adoracja po Mszy Świętej do godz. 20.00.
  9. W najbliższy piątek. Uroczystość Św. Stanisława Głównego Patrona Polski.