Alejki na cmentarzu oraz parking przy kościele

W ubiegłym tygodniu 12 września rozpoczęto prace na cmentarzu oraz przy kościele. Z kostki, która została nam z poprzednich prac budowlanych, zostały ułożone nowe alejki na cmentarzu. Przy okazji przypominam, że każdy grób ma określone prawem wymiary i stawianie ławek na środku alejki znacznie utrudnia prace przy kładzeniu kostki. W niektórych alejkach kostka nie będzie ułożona z powodu braku miejsca. Cały czas oczekujemy na publikację państwowej ustawy regulującej w całej Polsce prawo cmentarne. Po jej wprowadzeniu nastąpią również zmiany w prowadzeniu administracji cmentarza.

Przy kościele trwają prace układania kostki na parkingu za kościołem. To już przedostatni etap prac i w ten sposób cały teren zostanie uporządkowany. Zostanie również założone odwodnienie odprowadzające wodę deszczową.

Poniżej galeria prac. Zdjęcia wykonano w dniach 19-20 września 2022r.