Konserwacja krzyża, marzec 2021

Jak już informowaliśmy, w tym roku niezbędne okazało się pomalowanie zewnętrznego krzyża, górującego nad naszą świątynią. Kilka lat temu, krzyż został przemalowany na biało i jak tylko pozwoli pogoda, zostanie odnowiony. Poniżej galeria zdjęć z przygotowania do tej pracy oraz wymiana żarówki na wysokości ponad 30 m. Wszystkie prace wykonują alpiniści.

Informacja po zakończeniu prac: Prace ukończono przed Świętami Wielkanocy 30 marca 2021r. Krzyż został pomalowany farbą Hammerite w kolorze białym. Dziękuję panom alpinistom za niebezpieczną ale bardzo potrzebną pracę. Całość prac wraz z materiałem kosztowała nas ponad 2500 PLN. Do odnowienia pozostaje jeszcze blacha na dachu Kościoła, która przykrywa mur zewnętrzny.