Modlitwa za Bp. Józefa Zawitkowskiego

W środę 4 listopada podczas nowenny oraz Mszy Świętej będziemy się modlić za zmarłego ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego. Data pogrzebu nie jest jeszcze znana, ale w ten sposób chcemy w modlitwie pamiętać o zmarłym biskupie Józefie.

30 października br. Kuria Diecezjalna Łowicka wydała komunikat podpisany przez bp. Andrzeja Dziubę i bp. Wojciecha Osiala:

Umiłowani w Chrystusie Siostry i Bracia,

Drodzy Diecezjanie,

W związku ze śmiercią Księdza Biskupa Józefa Zawitkowskiego (29.10.2020r.), biskupa pomocniczego diecezji łowickiej seniora, zwracamy się z uprzejmą prośbą do Księży Proboszczów, aby w każdej parafii została sprawowana Msza święta w intencji Zmarłego Biskupa o łaskę wiecznego wpatrywania się w miłosierne Oblicze Zbawiciela.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację pandemii, najprawdopodobniej wiele osób nie będzie miało możliwości osobistego pożegnania się ze Zmarłym podczas uroczystości pogrzebowych, o terminie których poinformujemy w możliwie jak najszybszym czasie. Dlatego tym bardziej prosimy, zarówno kapłanów, jak  i  wiernych świeckich, o duchową łączność w nadchodzących dniach: w  wezwaniach modlitwy powszechnej na Mszy świętej, intencjach modlitwy różańcowej czy nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, adoracji Najświętszego Sakramentu, a także w modlitwie indywidualnej.

Niech Matka Boża, której Zmarły Biskup wiernie służył w duchu swojego biskupiego zawołania Servus et Filius Ancillae (Sługa i Syn Służebnicy), będzie dla Niego Orędowniczką u swojego Syna w Niebie.

Na modlitewne wołanie o Miłosierdzie Boże dla Zmarłego Biskupa Józefa, udzielamy pasterskiego błogosławieństwa: w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ ANDRZEJ FRANCISZEK DZIUBA

+ WOJCIECH OSIAL