Nabożeństwa maryjne w Watykanie

Już po raz drugi Watykan zaprasza na majowe nabożeństwa ku czci Matki Bożej, które będą odbywały się w Bazylice i na Placu św. Piotra z udziałem wysokich rangą urzędników Kurii Rzymskiej.

W każdą sobotę maja o godz. 21 na Placu Św. Piotra sprawowane będzie nabożeństwo różańcowe, połączone z procesją z lampionami. W kolejnych tygodniach będą mu przewodniczyć odpowiednio: abp Vittorio Francesco Viola OFM, sekretarz Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kard. Fernando Vérgez Alzaga, przewodniczący Gubernatoratu Państwa Watykańskiego, kard. Mario Grech, sekretarz generalny Synodu Biskupów oraz abp Edgar Peña Parra, substytut do spraw ogólnych Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Z kolei o godz. 16.00, także w soboty, w Bazylice Watykańskiej będzie można wziąć udział w „maryjnych ścieżkach” – modlitewnej procesji, prowadzącej do kolejnych wizerunków maryjnych, znajdujących się w świątyni.

Udział we wszystkich nabożeństwach nie wymaga pobierania darmowych wejściówek. Depesza KAI