Papież Franciszek o jedności – Cypr

O pielęgnowanie więzi braterskich i pokorne pomaganie sobie nawzajem zaapelował Ojciec Święty podczas spotkania ze Świętym Synodem Cypryjskiego Kościoła Prawosławnego w katedrze w Nikozji.

Jak podaje KAI w depeszy z Cypru papież Franciszek przypomniał w tym zdominowanym przez prawosławie kraju, że :

„…wieki podziału i oddalenia sprawiły, że we wzajemnych relacjach między katolikami a prawosławnymi narosło wiele wrogich uprzedzeń, często opartych na niedostatecznych i wypaczonych informacjach, rozpowszechnianych przez literaturę agresywną i polemiczną. „Prośmy Pana o mądrość i odwagę, abyśmy podążali Jego drogami, a nie naszymi” – zaapelował Franciszek. Wskazał, na znaczenie pośrednictwa świętych, „którzy zjednoczeni w jednym niebiańskim Kościele, wzywają nas do wspólnego żeglowania ku portowi, za którym wszyscy tęsknimy. Z wysokości Nieba zapraszają nas do uczynienia z Cypru, już teraz mostu między Wschodem a Zachodem, mostu między Niebem a Ziemią. Niech tak się stanie, ku chwale Trójcy Przenajświętszej, dla dobra naszego i wszystkich” – stwierdził papież na zakończenie swego przemówienia”.

https://youtu.be/aRPPW93OLFw