Uwaga Pilna Informacja Covid

Drodzy parafianie

Niestety i naszego kościoła nie omija ostatnia pandemia. Dziś 23.10. br. otrzymaliśmy informację, że jeden z naszych księży ma pozytywny wynik testu na Covid, w związku z powyższym pozostaje w izolacji.

Pozostali księża są w kwarantannie. W tym czasie do 29.10br. w naszym kościele Msze Święte  będą odprawiane przez księży z innych parafii. Do odwołania pozostaje zamknięta kancelaria, wszystkie sprawy prosimy załatwiać telefonicznie.

Czujemy się dobrze, i jesteśmy wdzięczni wszystkim za troskę i życzliwości oraz za modlitwę, którą się również odwdzięczamy.

Poniżej informacje co do funkcjonowania parafii w czasie kwarantanny księży

Funkcjonowanie Kościoła od 24.10 do 28.10 włącznie

Przypominamy, że wszystkie Msze Święte niedzielne będą odprawiane bez zmian, również wieczorem w dni powszednie. Zachęcamy osoby chore i starsze do skorzystania z dyspensy biskupa łowickiego i uczestniczenia w Mszy Świętej online. Jedocześnie zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej w sobotę wieczorem odprawianej z formularza niedzielnego a także z mszy świętej wieczornej niedzielnej o godz. 18.00.

W Kościele 181 osób (1 osoba na 7m2). Zmieniają się przepisy dotyczące uczestnictwa w Mszy Świętej. W przypadku naszej świątyni o powierzchni wewnętrznej wraz z balkonem chórowym 1270 m2, może się zmieścić 181 osób.

Dni powszednie. W tym czasie od 24.10 do 28.10br., nie ma Mszy Świętej porannej. Mszę Świętą wieczorną odprawiają księżą goście.

Spowiedź. Po odprawionej Mszy Świętej proszę przyjść do zakrystii i poprosić księdza o spowiedź.

Chrzty odbywają się. Prosimy o kontakt telefoniczny aby dopełnić formalności i wyznaczyć datę. Prosimy o zgłoszenie telefoniczne przynajmniej na 3 tygodnie przed planowanym chrztem.

Pogrzeby. Odbywają się normalnie. Zalecamy, aby od razu trumna była przyniesiona na katafalk a nie jak zwykle do kaplicy pogrzebowej w naszej świątyni.

Komunia Święta. Co do przyjęcia komunii świętej, należy uchylić maseczkę od wewnątrz., zdezynfekować ręce, złożyć je na kształt krzyża, przyjąć komunię, ponownie zakryć usta. W kolejce do komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie.

Taca. będzie zbierana pod koniec Mszy Świętej, aby nie sięgać po pieniądze w czasie Mszy zwłaszcza przed przyjęciem komunii. Dziękuję, również za ofiary jakie są składane do puszek przy wyjściu z kościoła.