Wielki Tydzień i Wielkanoc ważne info.

Drodzy parafianie, W związku z zaistniałą sytuacją bardzo proszę o cierpliwość i stosowanie się do zarządzeń podawanych przez władze państwowe i kościelne. Pamiętajmy, że przepisy nie służą temu by je omijać tylko naszemu dobru. Wszyscy lekarze są zgodni w jednym, spotkania poza gronem domowników mogą stać się przyczyną zakażenia. Woda święcona i przyjęcie komunii do ust może być przyczyną zakażenia. Pan Bóg pozwolił w tym czasie by została skażona natura, a teraz trzeba prosić Boga, aby wszystko wróciło do normalności. Dlatego trzeba się modlić: Można to robić:

– korzystając z środków masowego przekazu,

– czy też poprzez modlitwę osobistą

– w kościele ale tylko osoby, które zamówiły intencje

W obu przypadkach wierząc w to, że modlitwa przez Chrystusa dociera do drugiego człowieka i łączy nas z Bogiem i naszymi bliźnimi. Aby ułatwić wiernym uczestnictwo w modlitwie wkrótce uruchomimy w naszej parafii Msze Święte online.

W związku z powyższym w naszym Kościele i parafii:

Niedziela Palmowa będzie jak dotychczas przeżywana w domach. W naszym Kościele będziemy transmitować Mszę Świętą online na kanale You Tube o godz. 12.00 (link podamy póżniej). W trakcie Mszy oczywiście poświęcimy palmy tylko w prezbiterium jedną symbolicznie. Obrzęd poświęcenia palm będzie również o godz. 7.00, 9.00, 10.30 i 18.00. W rodzinach można zadbać o to by mieć palemkę, uczestniczyć we Mszy za pośrednictwem środków masowego przekazu. Uwierzmy, że poświęcenie może dokonać się również w taki sposób, że nie będziemy fizycznie obecni w Kościele. W  świątyni może przebywać max. 5 osób tyko z rodziny, która zamówiła intencje.

W Wielki Czwartek zapraszamy, aby pomodlić się w intencji księży związanych w przeszłości oraz obecnie z naszą parafią oraz w intencji biskupów diecezji. Transmisja Mszy Świętej z Kościoła o godz. 18.00.

W Wielki Piątek – zachęcam do modlitwy w domu. Kto by chciał się pomodlić indywidualnie kościół będzie otwarty od godz. 10.00 do godz. 18.00. Proszę, aby w Kościele nie przebywało na raz więcej niż 5 osób. Zapraszam również do postu, kto może to o chlebie i wodzie w intencji zakończenia pandemii. O godz. 18.00 transmisja Liturgii Męki Pańskiej z naszej świątyni. Jeśli ktoś chciałby uczestniczyć w naszej modlitwie online, prosimy by przygotował w domu na stole krzyż i zapalił świece.

W Wielką Sobotę nie ma tradycyjnego poświęcenia pokarmów w Kościele  – poświęcenie pokarmów, będzie miało dwie formy do wyboru przez naszych parafian.

  1. Najstarsza osoba w domu lub głowa rodziny w Niedzielę Wielkanocną rano podczas śniadania odmawia modlitwę nad święconką tekst w linku poniżej oraz oddzielnie umieszczony w zakładce aktualności.
  2. Transmisja z poświęcenia pokarmów w Wielką Sobotę o godz. 9.00; 12.00 i 15.00 na kanale You Tube z Kościoła. Proszę o włączenie się w tę modlitwę w domach i wypowiedzenie jej w gronie rodzinnym. Będziemy korzystać z formy modlitwy zamieszczonej poniżej. Ważne jest, abyśmy się razem pomodlili, modlitwę w domu ma wypowiedzieć, jedna osoba z rodziny można to zrobić razem z księdzem. Nie jest to święcenie online tylko wspólna modlitwa. Po modlitwie odmówimy również nowennę przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.

Wigilia Paschalna transmisja online z naszej świątyni o godz. 20.00. Po zakończeniu liturgii symboliczna procesja z ukazaniem figury Chrystusa Zmartwychwstałego.  

Msza Święta transmitowane online w Niedzielę Wielkanocną o godz. 12.00.

Spowiedź w Wielkim Tygodniu: od poniedziałku do środy w godzinach: 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 z zachowaniem obowiązujących przepisów max 5 osób w Kościele w odległości min 2 metry. Będzie też można się wyspowiadać przy oknie kancelarii na powietrzu lub w kaplicy. Po każdej spowiedzi prosimy zdezynfekować folię przygotowanym płynem i jednorazową chusteczką. Nie całujemy stuły.