Zalecenia proboszcza 12.03. godz.11.00

Zalecenia proboszcza w Kościele:

  1. Osoby chore niech zostaną w domu nawet z lekkimi objawami przeziębienia, tak by nie kasłać w Kościele.
  2. Zachowajmy odstęp od siebie.
  3. Znak pokoju przekazujemy przez skinięcie głową.
  4. Komunię zachęcam by przyjmować na rękę, dwie dłonie układamy na kształt krzyża na wysokości serca prawą dłoń pod lewą. Kiedy ksiądz położy Hostię spożywamy na miejscu nie odchodząc. Dla wszystkich wątpiących w godność takiego przyjmowania Komunii oświadczam, że jest na to zgoda Biskupów i jest to rówież praktyka Kościoła powszechnego rzymsko-katolickiego.
  5. Przy wejściach do Kościoła będą umieszczone środki dezyfekujące do rąk.
  6. Są to praktyki tymczasowe, jeśli zmienią się zalecania rządowe bądź kościelne będę o tym informował.

Ks. Jacek Skrobisz – proboszcz