Ogłoszenia III Niedziela Wielkiego Postu 15.03

Wszystkich parafian proszę skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Świętej jakiej udzielił Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Można wziąć udział w transmisjach Mszy Świętej w domu korzystając z środków masowego przekazu.

Na Msze do Kościoła w niedzielę i święta zapraszam tylko najbliższą rodzinę osoby, która zamówiła intencje, jednak nie więcej niż 50 osób.

Wejście do Kościoła dla rodziny, która zamówiła intencje tylko od strony parkingu za Kościołem.

Proszę usiąść zachowując odstęp między sobą.

Komunię Świętą prosimy przyjmować na rękę po uprzednim spryskaniu dłoni środkiem odkażającym, będzie dostępny w Kościele.

Prosimy o wsparcie Kościoła ofiarę na tace złożyć wychodząc ze świątyni do postawionego koszyczka.

Spotkania z młodzieżą, dziećmi oraz narzeczonymi zostają odwołane przez najbliższe dwa tygodnie. Te szczególne dla Kościoła dni przeżyjmy nie dyspensując się od modlitwy i sakramentów, ale korzystajmy z okazji do modlitwy rodzinnej i indywidualnej. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.00 tylko ksiądz oraz diakon, prosimy łączyć się w modlitwie poprzez odmówienie nabożeństwa w domu. Kościół będzie otwarty dopiero o 17.30. Sakrament pojednania. Korzystajmy z dwóch konfesjonałów pod chórem ale tylko z jednej strony podchodzimy do księdza. Po zakończeniu spowiedzi prosimy przetrzeć środkiem dezynfekującym folię na kratce. Nie całujemy stuły po odejściu od spowiedzi. Drogę Krzyżową w piątek można będzie odprawić indywidualnie. Kościół będzie otwarty od 15.30 do 17.30. Po każdej Mszy Świętej wieczornej w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec w intencji chorych oraz o szybkie zakończenie rozprzestrzenia się wirusa. Ponieważ na środową nowennę przychodziło dość dużo osób to będzie ona odprawiana w środę o godz. 17.00. Po nowennie osoby, które nie mają zamówionej intencji Mszalnej prosimy by nie zostawały na Mszy w Kościele. Kancelaria parafialna nieczynna we wtorki i czwartki. Sprawy kancelaryjne załatwiajmy o ile to możliwe przez telefon dzwoniąc do dyżurnego księdza. Jesteśmy do dyspozycji z sakramentem chorych, prosimy zgłosić w zakrystii lub telefonicznie