Ogłoszenia Niedziela 03.10.2021

XXVII Niedziela zwykła

1. Serdecznie zapraszam na poświęcenie figury św. Józefa. Obecnie figura została umieszczona na postumencie i codziennie przed Mszą Św. o godz. 18.00 modlimy się nowenną do Św. Józefa. Jest to nasze parafialne przygotowanie do Uroczystości poświęcenia, która odbędzie się za tydzień w niedzielę o godz. 12.00.

2. Spotkania dla ministrantów w soboty o godz. 10.00 zapraszamy nowych kandydatów i tych co kiedyś służyli. Również w sobotę spotkania scholii dziecięcej, które prowadzi pan Daniel organista oraz pani katechetka Agnieszka.

3. Za tydzień 10 października dodatkowa Msza Święta i spotkanie dla dzieci komunijnych o 16.30 a 17.10.2021r. po Mszy o godz. 9.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. W czwartek I czwartek miesiąca po różańcu adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

5. Zapraszamy na różaniec codziennie około godz. 18.35, po Mszy Świętej a w niedziele o godz. 17.30.

6. Od dziś rozdajemy kartki na wypominki. Wypominki będziemy przyjmować od następnej niedzieli.

7. Są do nabycia wkłady do zniczy Caritas w cenie 3 zł. Kupując znicz wpieramy diecezjalną Caritas w pomocy ubogim i potrzebującym. .

8. Dziękuję za zbierane ofiary. Dzięki ofiarności parafian rozpoczniemy w tym tygodniu za parafialne pieniądze remont placu przed kościołem. Już wcześniej została zakupiona przez parafię kostka. Zostanie ona położona na placu a dotychczasową wykorzystamy na cmentarzu. Zostaną wyremontowane również schody od ul. 15 Sierpnia oraz założone nasze oświetlenie.

9. Za tydzień Dzień Papieski Obchodom tego Dnia towarzyszy coroczna kościelna i publiczna zbiórka środków na stypendia edukacyjne dla młodych, zdolnych niezamożnych osób z małych miejscowości organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

——————————————–

Przed kościołem trwa zbiórka prowadzona przez najbliższą rodzinę pani Moniki Celeda, która jest bardzo poważnie chora i potrzebuje drogiego leku. Już teraz dziękuję w imieniu zbierających za każdy gest życzliwości.