Niedziela 11 X ogłoszenia

XXVIII Niedziela zwykła 11 października 2020r.

1. Dziś kolejny Dzień Papieski ofiary zbierane do puszek posłużą jako ufundowanie stypendiów dla zdolnych dzieci i młodzieży.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  3. Można zabierać kartki by wypisywać na nich imiona bliskich polecanych w wypominkach rocznych, jednorazowych na cmentarzu oraz mszy świętej listopadowej. Za ołtarzem przy stoliku przyjmujemy wypisane kartki. Prosimy aby używać druków zabranych z Kościoła oraz czytelnie wypisywać imiona i nazwiska zmarłych.
  4. Są do nabycia znicze na groby naszych bliskich. W ten sposób wspieramy diecezjalną Caritas w organizacji pomocy dla ubogich.
  5. Dnia 18 października 2020r., po Mszy o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w roku 2021r. W trakcie spotkania chcemy się zorientować ile osób i z jakich szkół przystąpi w naszym kościele do I Komunii Świętej. Tego dnia podczas uroczystej Mszy Świętej do grona ministrantów zostanie przyjętych 5 chłopców.
  6. Przypominam o zachowywaniu zasad obowiązujących w czasie pandemii: zakładaniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz dezynfekcji rąk.
  7. W związku z akcją stop komunii na rękę (w postaci bilbordów oraz listów, a także internetowych publikacji), przypominam stanowisko Konferencji Episkopatu Polski. Komunia na rękę nie jest profanacją, i jest akceptowana przez kościół. W obecnej sytuacji epidemicznej bezpieczniejszym sposobem przyjmowania Ciała Pańskiego, jest ten na rękę. Kościół w swoim prawie uznaje taki sposób za godny, choć przyjmowanie Pana Jezusa do ust jest w naszym kraju bardziej popularne. Potępiając jeden z godziwych sposobów przyjmowania Komunii św. czyli ten na rękę, wprowadza się nieład i podział w rodzinie Kościoła.
  8. Zakończyliśmy prace polegające na zabezpieczeniu rynien na dachu kościoła. Niestety są one w bardzo złym stanie i potrzebują w przyszłości wymiany. Na razie zostały zabezpieczone, pomalowane, uzupełniono brakujące fragmenty. Praca była skomplikowana ze względu na wysokość ponad 20 metrów oraz położenie na skraju dachu. Kosztowała wraz wypożyczeniem podnośnika ponad 4 tys. złotych. Przy okazji z podnośnika zostały umyte pod ciśnieniem okna na zewnątrz tam gdzie można było sięgnąć.
  9. Do Gościa Niedzielnego dołączono płytę z filmem Ziemia Maryi.