Ogłoszenia niedziela 18.10.br.

XIX Niedziela zwykła 18 października 2020r.

1. Dziś 18 października 2020r., po Mszy o godz. 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w roku 2021r. W trakcie spotkania chcemy się zorientować ile osób i z jakich szkół przystąpi w naszym kościele do I Komunii Świętej. Podczas uroczystej Mszy Świętej do grona ministrantów zostanie przyjętych 5 chłopców.
  2. Za tydzień po każdej Mszy Świętej będziemy rozdawać deklaracje dla osób, które chcą się przygotować do sakramentu bierzmowania. Deklaracje można zabrać od księdza za ołtarzem głównym. Można też wziąć więcej, dla kogoś kto aktualnie jest chory. Deklaracje trzeba następnie wypełnić i przynieść 8 grudnia.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Można zabierać kartki, by wypisywać na nich imiona bliskich polecanych w wypominkach rocznych, jednorazowych na cmentarzu oraz mszy świętej listopadowej. Za ołtarzem przy stoliku przyjmujemy wypisane kartki.
  5. Są do nabycia znicze na groby naszych bliskich. W ten sposób wspieramy diecezjalną Caritas w organizacji pomocy dla ubogich.
  6. Diecezja łowicka wydała kalendarz ze świętami kościelnymi i państwowymi poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu.
  7. Przypominam o zachowywaniu zasad obowiązujących w czasie pandemii: zakładaniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz dezynfekcji rąk.
  8. Co do planu Uroczystości we Wszystkich Świętych, szczegółowe informacje podamy za tydzień. Na razie uważnie słuchamy wskazówek władz kościelnych i państwowych.
  9. W minionym tygodniu prowadziliśmy prace remontowe w kotłowni przygotowując się do zimy, dokonano też rocznego przeglądu pieców. Całość prac kosztowała nas ponad 2500 PLN.