Ogłoszenia Niedziela 14 czerwca br.

XI Niedziela zwykła 14 czerwca 2020r.

1. W miesiącu czerwcu. Nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, różaniec w intencji o ustanie pandemii.
  2. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, który odbędzie się po wakacjach dnia 17 września, zapraszamy na spotkanie w kościele po Mszy Świętej w niedzielę o godz. 9.00, dnia 21 czerwca.
  3. Chrzty odbywają się w 2 i 4 niedzielę miesiąca. Staramy się nie chrzcić więcej jak dwoje dzieci na jednej Mszy. Możliwe jest również udzielenie Chrztu po Mszy Świętej o godz. 10.30 lub 12.00 w inne niedziele po uzgodnieniu z księżmi.
  4. Na stronie internetowej parafii umieściłem dłuższą informację dotyczącą I Komunii.
  5. Książka intencji 2021 będzie gotowa dopiero na początku lipca. Nasza parafia od końca czerwca 2020 roku będzie miała tylko dwóch księży proboszcza i jednego wikariusza a nie jak dotychczas dwóch wikariuszy. Jest to związane z małą liczbą księży w naszej diecezji.
  • W związku z rosnącą w ostatnim okresie liczbą zakażeń w naszym powiecie przypominamy: Spowiedź w konfesjonale pod chórem, prosimy dezynfekować folię i podpórkę na ręce. Komunia święta jak dotychczas na rękę, prosimy o zdezynfekowanie rąk i zachowanie dystansu przy podchodzeniu do księdza. Przypominamy o maseczkach. Nasz Kościół jest bardzo duży musimy tym bardziej dbać o higienę.
  • Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.