Ogłoszenia niedziela 24 maja

Ogłoszenia NIedziela Wniębowstąpienia Pańskiego 24.05.2020r.

1. Dziś 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Marian. Msza Święta w jego intencji zostanie odprawiona o godz. 12.00. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy w intencji ks. Mariana i dziękujemy mu za wiele lat posługi w konfesjonale, przy ołtarzu oraz we wspólnotach neokatechumenalnych.
  2. Bierzmowanie w naszej parafii młodzieży, która przygotowywała się w tym roku odbędzie się po wakacjach dnia 17 września czwartek o godz. 18.00.
  3. Przypominam o dodatkowej Mszy Świętej o godz. 16.00. Najmniej osób przychodzi obecnie (w sobotę o godz. 18.00 niedzielę o 16.00 oraz niedzielę o 18.00. Od dziś w kościele może przebywać według wskazówek rządowych130 osób. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.
  4. Rada Stała Episkopatu Polski, zachęca do przystępowania do sakramentów. Zachęcamy do spowiedzi Wielkanocnej. Ci, którzy – z powodu wprowadzonych limitów – nie mają takiej możliwości uczestniczenia we Mszy w niedzielę, mogą to zrobić w inne dni tygodnia.
  5. Dziś pod chórem można będzie nabyć wodę święconą w buteleczkach.
  6. Bierzmowanie w Boże Ciało o godz. 18.00 zostaje odwołane. W najbliższą niedzielę podam termin sakramentu bierzmowania dla młodzieży. Jeśli wrócą do szkół ro najprawdopodobniej zaraz po wakacjach w dzień powszedni.
  7. W miesiącu maju. Nabożeństwo majowe po Mszy Świętej wieczornej. Zaraz po nabożeństwie, różaniec w intencji o ustanie pandemii. Trwa nowenna do Ducha Świętego odmawiana po nabożeństwie majowym.
  8. Spowiedź jest możliwa po Mszy Świętej w konfesjonale pod chórem w dni powszednie. W niedziele spowiadamy podczas Mszy Świętych. Po zakończonej spowiedzi dezynfekujemy folię oraz podpórkę pod ręce.
  9. Tace zbieramy podczas dziękczynienia. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Tak Rodzinie, Niedziela i Gość Niedzielny, po zabraniu prasy ofiarę proszę umieścić w koszyczku.