Ogłoszenia niedziela 25 X

XX Niedziela zwykła 25 października 2020r.

1. Dziś w niedzielę w parafii pomagają nam księża z innych parafii. Z powodu kwarantanny oraz izolacji spowodowanej pandemią, księża za naszej parafii nie będą obecni w Kościele.
  2. Zachęcamy osoby chore i starsze do skorzystania z dyspensy biskupa łowickiego i uczestniczenia w Mszy Świętej online. Jedocześnie zachęcamy do uczestniczenia w Mszy Świętej w sobotę wieczorem odprawianej z formularza niedzielnego a także z mszy świętej wieczornej niedzielnej o godz. 18.00.
  3. Sprawy kancelaryjne prosimy załatwiać telefonicznie.
  4. Dziś nie będziemy rozdawać deklaracje dla osób, które chcą się przygotować do sakramentu bierzmowania. Deklaracje rozdamy dnia 8 listopada.

W tym roku, jak prosi nasz biskup Andrzej Dziuba wyjątkowo nie będzie organizowanej na cmentarzu Mszy Świętej. 1 listopada o 17.30 oraz 2 listopada o 17.30 wewnątrz świątyni w myśl zaleceń biskupa zorganizujemy procesję z modlitwą za zmarłych poleconych nam w wypominkach. Prosimy o rozłożenie w czasie nawiedzenia cmentarzy i grobów swoich bliskich. W dniach od 1 do 30 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za bliskich zmarłych.

Warunki uzyskania odpustu to: spowiedź sakramentalna, przyjęcie komunii świętej, dowolna modlitwa w intencjach poleconych przez Ojca Świętego, wykluczenie przywiązania do grzechu, nawiedzenie cmentarza lub Kościoła, odmówienie w w/w miejscu modlitwy Ojcze Nasz i Wyznania wiary.

• W Uroczystość Wszystkich Świętych w niedzielę za tydzień Msze wg. porządku niedzielnego. W dzień zaduszny o godz. 7.00 i 18.00. Ponadto o 17.30, 1 i 2 listopada modlitwa za zmarłych z czytanymi wypominkami.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30.
  • Zastępujący nad księża przyjmują wypominki po każdej Mszy Świętej.
  •  Diecezja łowicka wydała kalendarz ze świętami kościelnymi i państwowymi poświęcony Kardynałowi Wyszyńskiemu.
  • Przypominam o zachowywaniu zasad obowiązujących w czasie pandemii: zakładaniu maseczek, zachowywaniu dystansu oraz dezynfekcji rąk. Zalecanemu w naszym kościele przyjmowaniu Komunii na rękę.