Ogłoszenia niedziela 19 lipca

XVI Niedziela zwykła 19 lipca 2020r.

1. Zmarł biskup Milan Sasik biskup diecezji na Zakarpaciu w Użghorodzie. Był biskupem ks. Stefana i miał nas odwiedzić w marcu br., nie przyjechał z powodu pandemii. Będziemy się za niego modlili podczas Mszy Świętej o godz. 12.00.
  2. Jest jeszcze możliwe przyjęcie intencji mszalnych na rok 2021 choć większość niedzielnych i świątecznych terminów jest już zajętych.
  3. Za tydzień w niedzielę na wszystkich Mszach Świętych będziemy się modlić za kierowców a po Mszach poświęcimy pojazdy mechaniczne. Ofiary jakie przy tej okazji złożymy zasilą między innymi zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

4. W miesiącu lipcu i sierpniu, nie będzie porannych Mszy Świętych o godz. 7.00 rano we wtorki i czwartki.
  5. W dalszym ciągu dbajmy w naszym kościele o przestrzeganie zasad higieny i używanie maseczek. Podchodząc do komunii zachowajmy dystans. Przed przyjęciem komunii należy uklęknąć by w ten sposób oddać cześć Chrystusowi. Przypominam, żeby przyjmując komunię na rękę nie zabierać jej od kapłana. Proszę o wyciągnięcie dłoni w geście prośby. Ciało Pańskie spożywamy w obecności księdza nie odchodzimy do ławki …
  6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.
  7. Z ogłoszeń ekonomicznych. Parafia ma do zapłacenia rachunek za prąd wysokości ponad 4000 PLN. Rachunek dotyczy zużycia prądu za 6 miesięcy. Jest on w miarę niski z powodu instalacji fotowoltaicznej, która pokrywa z znacznym stopniu zapotrzebowanie na energię. Z innych rachunków za śmieci na cmentarzu zapłaciliśmy po 4 tygodniach od ostatniej wpłaty 1200PLN, za gaz 650 PLN za miesiąc, za wodę 1100 PLN za 3 miesiące.