Ogłoszenia Niedziela 31 X

Ogłoszenia XXXI Niedziela zwykła 31.10.2021r.

1. Dziś w parafii będziemy gościć ks. Ryszarda Hlawę pallotyna, który będzie mówił na temat świętości życia.
  2. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz dzień zaduszny.

W Uroczystość Wszystkich Świętych poniedziałek Msze Święte w następującym porządku:

– 7.00, 9.00 i 18.00 w Kościele o godz. 12.00 na cmentarzu (nie ma Mszy o godz. 10.30)

Po Mszy Świętej o godz. 12.00 procesja i modlitwa za zmarłych na cmentarzu.

3. W dzień zaduszny wtorek : Msze według porządku dnia świątecznego o godz. 7.00 10.00 i 18.00.Zapraszamy w 1 niedzielę miesiąca tj. 7 listopada na spotkanie KŻR na godz. 16.00 do dolnego kościoła. Spotkanie połączone z projekcją filmu „Czyściec – twoja modlitwa może im pomóc”. Film oparty na relacjach i doświadczeniach mistyków: Ojca Pio, św. Faustyny Kowalskiej,  św. Ojca Papczyńskiego i Fulli Horak, ukazujący sens modlitwy za dusze czyśćcowe.  Na film zapraszamy wszystkie chętne osoby też spoza KŻR, które chciałyby obejrzeć film. Po spotkaniu wystawienie Najśw. Sakramentu o godz. 17.30.

4. W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. O zwykłych porach modlitwy.

5. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb pana Mieczysława Stasiaka, lat 89. Pomagał wiele lat przy kościele, ostatnio zajmował się dbaniem o zieleń wokół kościoła. Dziękujemy za jego trud i polecamy go modlitwie wiernych.

6. Bardzo dziękuję za ofiary. Prawie już zakończyliśmy prace na placu przed kościołem. Oczywiście brakuje jeszcze nasadzeń, poręczy, odnowionego płotu, latarni, renowacji płotu, asfaltu na bocznej drodze niemniej zasadnicze prace zostały ukończone. Proszę nie chodzić po ulicy i używać odnowionych schodów.