11 Listopada Uroczystość św. Wiktorii

Jak co roku w Łowiczu w dniu patronki diecezji łowickiej Św. Wiktorii odbędzie się procesja ulicami miasta z relikwiami świętej.

Ks. Biskup zaprasza następującymi słowami,

Drodzy Diecezjanie,
Jak co roku zapraszam Wszystkich do udziału w Uroczystości św. Wiktorii w Łowiczu w piątek 11 listopada. Rozpocznie się ona o godzinie 10:00 modlitwą w kościele p.w. Świętego Ducha, skąd przejdziemy w procesji z relikwiami naszej Patronki na Stary Rynek. Tam będziemy modlić się w intencji Miasta Łowicza, Naszej Ojczyzny i Diecezji Łowickiej. Najważniejszym wydarzeniem całej uroczystości będzie Msza święta sprawowana w Katedrze Łowickiej przez Księdza Arcybiskupa Józefa Michalika. Oczekując na spotkanie w Uroczystość św. Wiktorii polecam Waszej modlitwie całą naszą Diecezję i z serca Wszystkim błogosławię: W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

+ Andrzej Franciszek Dziuba