Uroczystość Bożego Ciała zdjęcia

Na prośbę Biskupa z Liege we Francji gdzie celebrowano Święto Bożego Ciała papież Urban IV bullą Transiturus z 8 września 1264 roku, zalecił dla całego Kościoła obchodzenie w/w Uroczystości. Miłość naszego Pana wyrażona w Najświętszej Eucharystii miała być Świętem dla Kościoła obchodzonym w czwartek po Niedzieli Trójcy Przenajświętszej. Pierwsze procesje w uroczystość Bożego Ciała miały miejsce w Kolonii, w Niemczech około 1265-75. Niesiono podczas nich krzyż z Najświętszym Sakramentem. Jak podają źródła hisotyczne pod koniec XV wieku procesje odbywały się w Niemczech, Anglii, Francji, w północnych Włoszech i Polsce. Pojawił się zwyczaj budowanie czterech ołtarzy. W procesjach uczestniczyło duchowieństwo, zakonnice, cechy rzemieślnicze, bractwa kościelne, szkoły i inni wierni. (tekst kompilacja różnych źródeł).

imgresMsze Święte w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała: 7.00; 9.00; 10.30 po Mszy procesja; 18.00 Msza wieczorna. Nie ma Mszy o godz. 12.00.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia z procesji. Szczególne podziękowania dla: mieszkańców parafii przygotowujących poszczególne ołtarze, służby liturgicznej, bielanek, lektorów i ministrantów, Kółek Różańcowych, Panów niosących baldachim i chorągwie, harcerzy, Sochaczewskiej Orkiestry Dętej pod dyrekcją Pana Krzysztofa Podczaskiego, dzieci komunijnych i ich rodziców, pana organisty, pana kościelnego, pań katechetek, a także księży wikariuszy i ks. Mariana. Dziękuje za liczny udział w procesji rzeszom parafian i ich gości. Przeszliśmy ul. 15 Sierpnia do Pionierów i z powrotem do Kościoła. Zdjęcia dzięki uprzejmości ks. Krzysztofa Chmielewskiego w porządku chronologicznym.