Droga Krzyżowa pt.17.15 Gorzkie Żale niedz.17.30

W Wielkim Poście zapraszamy na Drogę Krzyżową oraz Gorzkie Żale. W każdy piątek Wielkiego Postu rozpoczniemy Drogę Krzyżową o godz. 17.15. Natomiast w niedzielę o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą odśpiewamy Gorzkie Żale.

Z nabożeństwa Drogi Krzyżowej: Któryś za nas cierpiał rany … Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. I ty któraś współcierpiała Matko Bolesna przyczyń się za nami.

Z rozważań na I Drogę Krzyżową w naszej parafii w roku 2016, na podstawie Dzienniczka Siostry Faustyny Kowalskiej:

Jezus: Dopuszczam (…) przeciwności (…), aby pomnożyć twoje zasługi. Nie za pomyślny wynik nagradzam, ale za cierpliwość i trud dla Mnie podjęty (Dz. 86).

F.: O Jezu mój, Ty nagradzasz nie za pomyślność czynu, ale za szczerą wolę i trud podjęty, dlatego jestem zupełnie spokojna, chociażby wszystkie poczynania i wysiłki moje zostały zniweczone albo nigdy nie urzeczywistnione. Jeżeli zrobię wszystko, co jest w mej mocy, reszta nie do mnie należy (Dz. 952).

Jezu, mój Panie, niech każda myśl, słowo, działanie będą podjęte wyłącznie z miłości do Ciebie. Oczyszczaj moje intencje.

Zródło rozważań: Bóg bogaty w Miłosierdzie. Rozważania i modlitwy do Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Kraków-Łagiewniki, 1996.