Goście 3 maja na Mszy Świętej

O godz. 9.00 na Mszy Świętej gościliśmy formatorów i kleryków z Seminarium Redemptoris Mater w Użgorodzie na Ukraińskim Zakarpaciu. Rektorem Seminarium jest Ks. Francesco Andolfatto, były wikariusz parafii Zwiastowania Pańskiego w Warszawie, w dek. ochockim. W Seminarium jest obecnie 10 kleryków, którzy pochodzą z Ameryki Łacińskiej, Słowacji, Ukarainy, Włoch i Polski. Specyfiką Seminariów Redemptoris Mater jest ich charakter międzynarodowy oraz dyspozycyjność do bycia posłanym gdziekolwiek na świecie. Klerycy tych seminariów odkrywają swoje powołanie we wspólnotach neokatechumenalnych. Następnie po okresie rozeznania są losowani do ponad 100 istniejących już na świecie seminarów.

W naszej parafii byli goścmi 4 rodzin, spędzili u nas noc z 2-3 maja. Przyjechali do nas zaraz po Wielkanocy którą celebrowali wg. kalendarza greko-katolickiego na Ukrainie. Właśnie po Wielkanocy klerycy wyruszają na tzw. majówkę w tym roku odwiedzili Warszawę a w drodze do stolicy skorzystali na naszej gościnności. Ks. Rektor Francesco przedstawił kleryków oraz misję jaką mają do spełnienia na Ukrainie. Dziękujemy za dobre słowo, za śpiew na Mszy Świętej i zapraszamy ponownie. ks. Jacek