Objawienie Pańskie 6.01 – Trzech Króli

Jutro piątek 6 stycznia 2017r., Uroczystość Objawienia Pańskiego popularnie zwana Trzech Króli. Msze Święte w porządku niedzielnym: 7.00; 9.00; 10.30; 12.00; 18.00.

O godzinie 12.00 zapraszamy do naszego Kościoła na koncert Kolęd w wykonaniu Zespołu Nauczycieli Muzyki z Mińska na Białorusi. Nasi goście będą grali i śpiewali razem z Panią Heleną Abramowicz, muzykiem i kompozytorem.

O godz. 15.00 z okolic Wzgórza Zamkowego wyruszy tradycyjny Orszak Trzech Króli, na który zapraszają organizatorzy (Ratusz, Parafia Św. Wawrzyńca, Góra Błogosławieństw i SCK). Orszak zainauguruje inscenizacja na muszli koncertowej wraz z kolędami wyśpiewanymi przez Górę Błogosławieństw i każdego, kto będzie się chciał przyłączyć do wspólnego śpiewu.  Z Podzamcza orszak przejdzie ulicami Traugutta i Warszawską. Podążając za trzema królami, jego uczestnicy dojdą do kościoła parafii św. Wawrzyńca, by pokłonić się i ofiarować dary Dzieciątku i Świętej Rodzinie.