Pelegrynacja symboli ŚDM 2016

W naszej diecezji rozpoczyna się pelegrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Poniżej fragment apelu ks. Biskupa Andrzeja Dziuby związanego z tym wydarzeniem

W dniu 28 sierpnia b.r. Symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i Ikona „Salus Populi Romani” przybędą do Diecezji Łowickiej, do dekanatu żyrardowskiego. W piątek wieczorem zawitają do parafii Jaktorów, gdzie pozostaną do Mszy św. porannej w sobotę, by później przejść pielgrzymią drogą do Międzyborowa, a następnie do Żyrardowa. Kontynuacja peregrynacji Symboli Światowych Dni Młodzieży na terenie Diecezji Łowickiej zostanie wznowiona 20 września i będzie trwała do 2 października br.

Papież Benedykt powiedział, że „należy zadbać, aby spotkanie z Krzyżem prowadziło do wewnętrznego spotkania w wierze z Tym, który umarł za nas na krzyżu, dla nas zmartwychwstał i żyje, by obudziło w nas pamięć o Jezusie, uwielbienie i wdzięczność dla Niego i pociągnęło do oddania Jezusowi życia”.

Zwracam się z ogromną prośbą do Wszystkich Kapłanów i Wiernych Diecezji Łowickiej o współdziałanie w peregrynacji Symboli. Krzyż i Ikona są szczególne nie przez to, jak się zewnętrznie prezentują, ale poprzez ładunek milionów ludzkich cierpień, trosk, tragedii, nawróceń, które z tymi Symbolami związali ludzie dotykający ich z wiarą.