Spowiedź: na placu św. Piotra i w Sochaczewie

Papież Franciszek przyszedł nieoczekiwanie w sobotę 23 kwietnia w południe na plac Świętego Piotra, by wyspowiadać grupę nastolatków, uczestniczących w dwudniowym Jubileuszu Młodzieży. Do Rzymu przybyło w tym czasie około 60 tysięcy osób.

Ku zaskoczeniu wielu osób obecnych na placu przed bazyliką watykańską Franciszek usiadł na prostym krześle w pobliżu kolumnady, gdzie zaczął spowiadać młodzież.  Jak podają agencje prasowe, na całym placu było około 150 spowiedników, do których ustawiały się długie kolejki.

cq5dam.web.800.800 cq5dam.web.800.800

Spowiedź na placu

W Sochaczewie 24 kwietnia 2016r., zakończyła się natomiast misja wspólnot neokatechumenalnych na Placu Kościuszki. Trawała cztery niedziele i choć nie było tłumów i pogoda nie zawsze dopisywała, to cieszy fakt, że podobnie jak Papież z Ewangelią i sakramentami, można wyjść również na place do tych, którzy do Kościoła nie przyjdą z różnych powodów. W okresie wielkanocnym czytamy o Apostołach, jak ewangelizowali na placach, ulicach, w miejscach publicznych, głosząc Zmartwychwstałego dla naszego zbawienia. Czy nie należy tego robić również i dzisiaj? Papież Franciszek nie tylko zachęca, ale sam również wpisuje się w inicjatywę wyjścia z Ewangelią poza mury świątyni, dając nam przykład co mamy czynić

DSCN0412 (1)DSCN0415 DSCN0411.