Zalecenie dot. higieny. Msza Św., Droga Krzyżowa…

Drogę Krzyżową w Kościele można odprawić indywidualnie od 15.30. Prosimy zachować odstęp między sobą. Od 15.30 do 17.30 będą jak zawsze otwarte drzwi od strony parkingu. Po wejściu od strony parkingu trzeba zdezynfekować ręce wystawionym środkiem.

Spowiedź w konfesjonale pod chórem tylko z jednej strony. Po zakończonej spowiedzi trzeba zdezynfekować przygotowaną przez nas ściereczką nasączoną środkiem dezynfekującym folię naklejoną na kratkę.

Msza Św. Na ołtarzu umieszczony jest w naczynku płyn dezynfekujący. Ksiądz przed udzieleniem Komunii Świętej zanurza w nim ręce i dezynfekuje je przed rozdawaniem Komunii wiernym.

Msza Św. Komunię Świętą proszę przyjmować na rękę. Przed przystąpieniem do Komunii należy zdezynfekować ręce środkiem rozpylonym przez pana kościelnego. Potem składamy ręce na kształt krzyża na wysokości serca. Hostię spożywamy na miejscu gdzie ją przyjęliśmy.

Ofiarę na tacę można złożyć wychodząc z Kościoła do przygotowanego na stoliku koszyczka. Bardzo dziękuję za ofiary w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Przypominam, że codziennie po Mszy Świętej wieczornej modlimy się na różańcu a w piątki po Mszy wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do godz. 19.30.

Stacje Drogi Krzyżowej w naszym Kościele

Nasz Kościół jest regularnie dezynfekowany poprzez czyszczenie ławek specjalnym środkiem. Staramy się go szczególnie używać w miejscach gdzie siedzieli nasi parafianie podczas Mszy Świętej.