Pilne info. dot. życia parafii po 28.03.

Pogrzeby: prosimy umówić się telefonicznie na spotkanie z księdzem dyżurującym lub zadzwonić dzwonkiem na plebanii do ks. dyżurującego.

Spotkania z młodzieżą, dziećmi oraz narzeczonymi i grupami zostają odwołane.

1. Msza Święta niedzielna: Wszystkich parafian proszę skorzystać z dyspensy od udziału w niedzielnej Mszy Świętej jakiej udzielił Biskup łowicki Andrzej Franciszek Dziuba. Można wziąć udział w transmisjach Mszy Świętej w domu korzystając z środków masowego przekazu.

1.1. Na Msze do Kościoła zapraszam tylko najbliższą rodzinę osoby, max. 5 osób gdy jest jedna intencja, max. 2 osoby gdy są 2 intencje. W środę podczas Mszy Świętej zbiorowej będziemy odprawiać jeśli będzie taka potrzeba, również w kaplicy, aby nie przekroczyć limitu 5 osób. Wejście do Kościoła dla rodziny, która zamówiła intencje tylko od strony parkingu za Kościołem. Ofiarę można złożyć bezpośrednio przed Mszą z zakrystii lub poprzez wpłatę na konto parafii z dopiskiem nazwiska zmarłego i daty Mszy. (szczegółowe informacje w zakładce aktualności: lista intencji mszalnych).

1.2 Proszę usiąść zachowując odstęp między sobą. Komunię Świętą prosimy i zachęcamy aby przyjmować na rękę po uprzednim spryskaniu dłoni środkiem odkażającym (będzie dostępny w Kościele).

1.3 Prosimy o wsparcie Kościoła ofiarę na tace złożyć wychodząc ze świątyni do postawionego koszyczka.

Te szczególne dla Kościoła dni przeżyjmy modląc się do Boga w Trójcy jedynego, korzystajmy z okazji do modlitwy rodzinnej i indywidualnej

2. Sakrament pojednania – Spowiedź. Prosimy o umówienie się telefoniczne lub po Mszy Świętej wieczornej. Spowiadamy również lub o godz. 17.00 -17.45 (środy i piątki). Spowiedź odbywa się w kaplicy za ołtarzem głównym lub w kościele w konfesjonale pod chórem ale tylko z jednej strony. Podczas spowiedzi w kaplicy prosimy zachować odstęp od księdza przynajmniej 2 m. Po zakończeniu spowiedzi zarówno w kaplicy jak i konfesjonale prosimy przetrzeć środkiem dezynfekującym folię na kratce. Nie całujemy stuły po odejściu od spowiedzi. Dodatkowe zalecenia odnośnie spowiedzi w oddzielnej zakładce.

Msza Święta w czasie epidemi

3. Nabożeństwo Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17.30 tylko ksiądz oraz diakon, prosimy łączyć się w modlitwie poprzez odmówienie nabożeństwa w domu. Kościół będzie otwarty dopiero o 17.30, dla osób, które przyjdą na wieczorną Mszę.

4. Drogę Krzyżową w piątek można będzie odprawić indywidualnie. Kościół będzie otwarty od 16.30 do 17.30, w kościele może max przebywać 5 osób.

5. Dodatkowo. Po każdej Mszy Świętej wieczornej w dni powszednie będziemy odmawiać różaniec w intencji chorych oraz o szybkie zakończenie rozprzestrzenia się wirusa. Można włączyć się w modlitwę około godz. 18.30. Dodatkowo. W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej około 18.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz adoracja do godz. 19.30.

6. Nowenna w środę. Będziemy się modlić z rodziną, która zamówiła intencję o godz. 17.55.

7. Kancelaria parafialna nieczynna we wtorki i czwartki. Sprawy kancelaryjne załatwiajmy o ile to możliwe przez telefon dzwoniąc do dyżurnego księdza.

8. Jesteśmy do dyspozycji z sakramentem chorych, prosimy zgłosić się w zakrystii lub telefonicznie tel. 720250691. Jeśli nie odbieramy prosimy o smsa z prośbą o kontakt. Jednocześnie prosimy aby jeśli nie ma naglącej potrzeby spowiedzi i wizyty u chorych przenieść ją na czas po Wielkanocy.

9. Dla pragnących się pomodlić indywidualnie w kaplicy nasz kościół będzie otwarty. Wejście do przedsionka drzwiami głównymi od godz. 7.30 do godz. 19.00. W przedsionku są dwa klęczniki.

Dezynfekcja ławek w Kościele 22.03.2020