Katechezy dla młodzieży i dorosłych 2023

Dość łatwo odnowić ściany budynku czy pomalować elewację, znacznie trudniej zmieniać odnawiać nasze wnętrze. Święty Paweł napisał w jednym z listów, aby słuchający o Chrystusie pozwolili Bogu zmienić swoje myślenie. Pewnie większość z nas myśli, że nie potrzebuje takiej zmiany myślenia o Bogu i drugim człowieku, dobrze jest jak jest. Tymczasem jeśli nie będziemy słuchali o Panu Bogu, i to częściej niż raz w tygodniu w niedzielę, to ryzykujemy poważny kryzys wiary. A taki kryzys może przyjść po śmierci kogoś bliskiego, przez chorobę, starość, niesprawiedliwość, oszczerstwa, niezrozumienie z najbliższymi. Katechezy dla młodzieży i dorosłych, które odbywają się w parafii, mają nam pomóc odmieniać nasz umysł (nieustannie), by łatwiej było nieść krzyż który dał nam Pan Bóg tu i teraz. Zapraszam już dziś do znalezienia czasu by ich wysłuchać. Nieważne czy już raz ich słuchaliśmy, te katechezy możesz usłyszeć dziś inaczej niż przed laty. Pierwsza katecheza za tydzień w poniedziałek o godz. 19.00 a potem w czwartek również o 19.00.

Zapraszamy

ks. proboszcz i katechiści