Malowanie sufitu kościoła XI 2023

Prace przy malowaniu kościoła rozpoczęły się dnia 20 listopada 2023r., wykonuje je firma pana Marcina Romańskiego 2M Construction z Wałcza. Korzystamy z podnośnika Genie TZ-50, z którego na wysokości ponad 12 metrów malowany jest sufit. Pokrywanie powierzchni odbywa się za pomocą pistoletu. Do prac używamy specjalistycznej farby koloru białego. Sufit malowany jest dwukrotnie szacowane zużycie farby to około 400 litrów. Przy malowaniu powstaje pył, który mimo zastosowanych folii, niestety pokrywa całą powierzchnię kościoła. Do odkurzania został wypożyczony odkurzacz z otrząsaczem. Do tej pory na materiały zostało wydane około 5500 PLN. Do tej sumy należy doliczyć wynajęcie podnośnika około 6000 PLN. Przypominam, że prace wykonywane są bez żadnej dotacji zewnętrzej. W otworach gdzie znajdują się żarówki, zostaną umieszczone specjalne odbijające światło wkłady.

Na sobotę 3 grudnia godz. 10.00 planujemy gruntowne sprzątanie kościoła zapraszamy chętnych. Będą potrzebne szmatki, mopy, wiadra.

Poniżej galeria zdjęć z prac w kościele. Do dnia 23 listopada pomalowano lewą i prawą stronę ołtarza. Zdjęcia poniżej były wykonywane podczas prowadzenia prac.

Poniżej zdjęcia po zakończeniu prac w dniu 29 listopada 2023r.

Oprócz pomalowania udało się również umyć szyby, założyć ozdobne ćwierćwałki wokół okien, umyć wentylatory umieszczone pod sufitem kościoła. Nie udało się jeszcze włożyć wszyskich wkładów do lamp aby w ten sposób doświetlić wnętrze kościoła.