Ważne!!! Kościół po 20.04 br. zasady plan Mszy

Drodzy Bracia i Siostry

W Kościele 85 osób. Zmieniają się przepisy dotyczące uczestnictwa w Mszy Świętej. W przypadku naszej świątyni o powierzchni wewnętrznej wraz z balkonem chórowym 1270 m2, może się zmieścić 85 osób.

Dodatkowo 30 osób w kościele dolnym. Od stycznia tego roku trwały prace w dolnym kościele i teraz może tam przebywać, podczas Mszy Świętej do 30 osób. W związku z powyższym jesteśmy w stanie bezpiecznie przyjąć do kościoła na jedną godzinę około 115 osób.

Dodatkowa Msza Święta w niedzielę o 16.00. W zależności od ilości chętnych osób będziemy do dyspozycji, by odprawić dodatkową niedzielną Mszę Świętą o godz. 16.00. Osoby, które są w grupie wysokiego ryzyka związanego ze stanem zdrowia proszę, aby skorzystały z dyspensy i śledziły transmisję Mszy Świętej online.

Dni powszednie. Jeśli chodzi o dni powszednie to od poniedziałku 20 kwietnia br., będzie można przychodzić do kościoła. W dni powszednie przed pandemią liczba osób nie przekraczała zwykle 50 osób. Prosimy o zachowanie przepisów dotyczących higieny i bezpiecznej odległości, a także noszenia maseczek.

Wejścia do kościoła jedno od strony ul. 15 Sierpnia, jedno od strony parkingu. Po wejściu należy zdezynfekować ręce przygotowanym środkiem.

Spowiedź będzie możliwa na 10 minut przed każdą Mszą w kaplicy za ołtarzem po zgłoszeniu w zakrystii lub w czasie Mszy pod chórem w konfesjonale. Przypominam o zakładaniu maseczek w Kościele.

Komunia Święta. Co do przyjęcia komunii świętej, należy uchylić maseczkę od wewnątrz., zdezynfekować ręce, złożyć je na kształt krzyża, przyjąć komunię, ponownie zakryć usta. W kolejce do komunii prosimy zachować odstęp 1.5 metra od siebie.

Taca. będzie zbierana pod koniec Mszy Świętej, aby nie sięgać po pieniądze w czasie Mszy zwłaszcza przed przyjęciem komunii. Jednocześnie bardzo dziękuję za ofiary, jakie zostały złożone poprzez wpłatę na konto parafialne. Dziękuję, również za ofiary jakie są składane do koszyczka przy wyjściu z kościoła.

Chrzty odbywają się. Będziemy umawiać się na chrzty z rodzicami dzieci indywidualnie. Najlepiej prosimy o kontakt telefoniczny aby dopełnić formalności i wyznaczyć datę. Prosimy o zgłoszenie telefoniczne przynajmniej na 3 tygodnie przed planowanym chrztem.

Pogrzeby. Odbywają się normalnie. Zalecamy, aby od razu trumna była przyniesiona na katafalk a nie jak zwykle do kaplicy pogrzebowej w naszej świątyni. W trakcie pogrzebu w Kościele może przebywać 50 osób.

Śluby. Prosimy o kontakt telefoniczny z parafią osoby, które w najbliższym czasie planują ślub.

W niedzielę 26 kwietnia oraz w kolejne niedziele maja plan Mszy wyglądałby następująco.

25.04. sobota godz. 18.00 – Msza Święta niedzielna górny kościół

26.04. niedziela

Godz. 07.00 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób)

Godz. 09.00 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób

Godz. 09.00 – Msza Święta dolny kościół (max. 30 osób dodatkowo jeśli będzie taka potrzeba)

Godz. 10.30 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób)

Godz. 10.30 – Msza Święta dolny kościół (max. 30 osób dodatkowo jeśli będzie taka potrzeba)

Godz. 12.00 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób)

Godz. 16.00 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób)

Godz. 18.00 – Msza Święta górny kościół (max. 85 osób)