Podsumowanie Balu Świętych 31X2023

Bardzo dziękuję, rodzicom i wszystkim dorosłym za przygotowanie Balu Świętych dnia 31 października br. Spotkaliśmy się najpierw w Kościele o godz. 18.00 gdzie została odprawiona Msza Święta oraz wprowadziliśmy do naszej świątyni relikwie rodziny Ulmów. Następnie o 18.30 dzieci modliły się na ostatnim w miesiącu październiku różańcu. Dzieci z klas podstawowych były poprzebierane za świętych. O godz. 19.00 rozpoczęła się zabawa w kościele dolnym. Panie z Kółek Żywego Różańca przygotowały ciasta, nie zabrakło słodyczy oraz napojów. Wodzirej January poprowadził zabawę i tańce. W zabawie uczestniczyło około 70/80 dzieci. W trakcie zabawy zostały rozdane nagrody dla najbardziej gorliwych uczstników nabożeństw różańcowych. W drugim konkursie na najlepiej przebrane dziecko, aż 7 osób otrzymało nagrody główne a wszyskie dzieci, które miały strój świętego, świętej lub anioła, nagrody pocieszenia. Zabawa zakończyła się o godz. 21.00, z postanowieniem, że spotkamy się ponownie w październiku 2024roku. Poniżej kilka zdjęć z tego wydarzenia.

Jeszcze kilka uwag na marginesie. Wielu rodzicom zależy by ten dzień był przeżyty w inny sposób, niż chodzenie po domach i proszenie o słodycze. Jestem wdzięczny za zaangażowanie a na koniec za sprzątnięcie sal oraz korytarzy. Na przyszłość należałoby zadbać, aby uczestnicy Balu Świętych wszyscy mieli stroje balowe. Zauważyłem, że dzieci, które nie były przebrane nie angażowały się w zabawę, biegały po korytarzu lub placu przed kościołem. Nie może być sytuacji, że dziecko przychodzi na Bal samo bez opieki, a takie sytuacje też się zdarzały. Najlepiej bawiły się na Balu dzieci z klas 0 do IV. Wydaje się, że klasy od V wzywyż szukają bardziej zabawy dyskotekowej niż Balu Świętych w kościele.