Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny 2023r.

W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada środa, Msze w Kościele o godz. 7.00; 9.00 i 18.00. O godz. 12.00 Msza Święta na cmentarzu po niej procesja oraz modlitwa za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych.

W Dzień zaduszny 2 października Msze o 7.00 i 18.00.

Po Mszy o godz. 19.00 w kościele kolejna katecheza dla dorosłych i młodzieży.

Przypomnienie dotyczące odpustu, który możemy codziennie przez 8 dni od 1 XI 2023r ofiarować w intencji jednej osoby zmarłej.

Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

  • Brak jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet powszedniego (jeżeli jest brak całkowitej dyspozycji – zyskuje się odpust cząstkowy)
  • Stan łaski uświęcającej (brak nieodpuszczonego grzechu ciężkiego) lub spowiedź sakramentalna
  • Przyjęcie Komunii świętej
  • Odmówienie modlitwy (np. „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”) w intencjach Ojca Świętego (nie chodzi o modlitwę w intencji samego papieża, choć i ta modlitwa jest bardzo cenna; modlitwa związana z odpustem ma być skierowana w intencji tych spraw, za które modli się każdego dnia papież.
  • Nawiedzenie cmentarza lub kościoła
  • Wykonanie czynności związanej z odpustem