Wspomnienie Św. Jana Pawła II w Watykanie

Depesza KAI z dnia 19 kwietnia 2024

Watykan

W sobotę 27 kwietnia Msza św. w bazylice watykańskiej, sprawowana o godz. 17.00 przez dziekana Kolegium Kardynalskiego, kard. Giovannie Battistę Re będzie głównym punktem obchodów 10 rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II.

Jak poinformował KAI rektor kościoła św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie, ks. prał. Paweł Ptasznik, homilię wygłosi emerytowany archiprezbiter bazyliki watykańskiej, kard. Angelo Comastri, a liturgię transmitować będą media watykańskie. W wydarzeniu weźmie też udział były sekretarz osobisty św. Jana Pawła II, kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. prał. Ptasznik podkreślił wielkie zainteresowanie wiernych Rzymu a także innych regionów Włoch, i całego świata którzy pragną oddać hołd wielkiemu papieżowi z Polski.