Biskupi w USA bronią małżeństwa

26 czerwca br. Trybunał Konstytucyjny w Stanach Zjednoczonych interpretując konstytucję zobowiązał wszystkie Stany do prawnego uznania małżeństw osób tej samej płci. Komentując tę decyzję Arcybiskup Joseph E. Kurtz z Kentucky, prezydent Konferecji Episkopatu Stanów Zjednoczonych nazwał tę decyzję: „ tragicznym błędem, który rani wspólne dobro, i najbardziej wrażliwych pośród nas, szczególnie dzieci. Prawo ma obowiązek wspierać fundamentalne prawa dziecka do wychowanie, o ile to możliwe, przez jego lub jej matkę i ojca w bezpiecznym domu”.

5634261_GWcześniej Joseph Kurtz wyjaśniał, że decyzje, nie zakorzenione w prawdzie są w konsekwencji skazane na porażkę. „ Dziś Trybunał ponownie popełnia błąd (wcześniej prawo do aborcji). To jest głęboko niemoralne i niesprawiedliwe, państwo decyduje, że dwoje ludzi tej samej płci może stworzyć małżeństwo. Jedyne znaczenie małżeństwa jako unii jednego mężczyzny i jednej kobiety, jest wpisane w nasze ciała jako męskość i kobiecość. Ochrona tego znaczenia jest dla nas integralną ekologią, do której promocji wezwał nas papież Franciszek”.

„ Jezus Chrystus, z wielką miłością, nauczał jednoznacznie, że od początku małżeństwo jest życiowym zjednoczeniem jednego mężczyzny i jednej kobiety. Jako biskupi katoliccy, naśladujemy naszego Pana i będziemy kontynuować nauczanie do działania według tej prawdy”.

Bardzo zdecydowane i proste słowa, wyrażają obawy i na pewno narażają biskupów na krytykę. Należy podziwiać odwagę i jednocześnie wierność nauczaniu Ewangelii i Kościoła. Ks. Jacek

Tł. wł., ze strony, na zdjęciach abp Joseph Kurtz.