Ks. z naszej diecezji – Nuncjuszem

W sobotę 27 maja w łowickiej katedrze święcenia biskupie przyjął ks. prał. Andrzej Józwowicz, nowo mianowany nuncjusz w Rwandzie. Biskup Andrzej jest księdzem diecezji łowickiej. Święcenia kapłańskie przyjął w 1990 roku. Po dwóch latach pracy w parafii w Nowym Mieście nad Pilicą został wysłany na studia specjalistyczne do Rzymu. Tam za namową biskupa Alojzego Orszulika zdecydował zostać dyplomatą. Służył jako radca Nucjatury Apostolskiej przez ponad 25 lat na trzech kontynentach, w Afryce, Azji i Europie. Obecnie po święceniach uda się na swoją pierwszą placówkę jako nuncjusz do Rwandy.

Uroczystościom w Łowiczu, przewodniczył  kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej. Współkonsekratorami byli: nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Penacchio i biskup łowicki Andrzej Dziuba.

Bez miłości nie byłoby Kościoła, ani biskupów, ani kapłanów, ani sprawowanych sakramentów czy też rozważanego Słowa Bożego. Miłość jest podstawą wysiłków ewangelizacyjnych – powiedział w kard. Pietro Parolin, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej w homilii wygłoszonej w trakcie święceń biskupich abp. Andrzeja Józefowicza. Uroczystość odbyła się 27 maja w łowickiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Mikołaja.

Za motto biskupie abp Józwowicz przyjął słowa: „Miłość nigdy nie ustaje”. Kard. Parolin nawiązując do tego zawołania zauważył, że jedynie miłość daje człowiekowi jedyną możliwą definicję Boga. Bez Miłości nie byłoby Kościoła, ani biskupów, ani kapłanów, ani sprawowanych sakramentów czy też rozważanego Słowa Bożego. Miłość jest podstawą wysiłków ewangelizacyjnych – powiedział hierarcha. (Źródło KEP)