Rekolekcje Adwentowe od 18 XII

Przypominamy, rekolekcje w parafii rozpoczną się w następną niedzielę i będą trwały w poniedziałek i wtorek. Nauki rekolekcyjne w niedziele na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i wtorek Msze i spowiedź o godz. 7.00; 10.00; 17.00; 18.30. Rekolekcje poprowadzi ks. Robert Skrzypczak, profesor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie. Poniżej kilka słów o naszym rekolekcjoniście.

Ks. Robert urodził się 25 sierpnia 1964 roku w Głuchołazach (diecezja opolska). Kapłan Archidiecezji Warszawskiej od 1996.

wyklad-600px460501_zg05s07_salon1_34

Magister psychologii klinicznej (Uniwersytet Wrocławski), doktor teologii dogmatycznej (Katolicki Uniwersytet Lubelski).

Odbył studia specjalistyczne i badania naukowe nad personalizmem włoskim na wydziale filozoficznym Uniwersytetu Ca’Foscari w Wenecji.
Był wikariuszem w parafii NMP Matki Kościoła w Warszawie oraz w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie – Włochach, a także duszpasterzem akademickim przy kościele św. Anny w Warszawie.
Adiunkt w Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie oraz wykładowca teologii dogmatycznej w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie.
Autor 8 książek, ponad 50 artykułów, tłumacz, redaktor naukowy pracy zbiorowej Jan Paweł II – Teolog. Komentarze do Encyklik (Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2009). Od 2010 roku rezydent naszej parafii Ofiarowania Pańskiego w Warszawie.