Urodziny Papieża Franciszka – 80 lat

W modlitwie powszechnej w niedzielę 18 grudnia 2016r., będziemy modlić się za papieża Franciszka, który w sobotę świętował swoje 80 te urodziny. Niech Pan Bóg wspiera Ojca Świętego w jego posłudze.

W dniu urodzin, podczas Mszy Świętej z Kardynałami i współpracownikami wygłosił homilię, w której odniósł się do przeżywanego obecnie czasu adwentu, porównując go do naszego życia.

„Także i my w naszym życiu napotykany to samo: chwile wielkiej wierności Panu, radości ze służby, ale i brzydkie chwile niewierności, grzechu, który sprawiają, że potrzebujemy zbawienia. I to jest także nasze zabezpieczanie, ponieważ gdy potrzebujemy zbawienia wyznajemy wiarę, składamy wyznanie wiary: «Jestem grzesznikiem, ale Ty możesz mnie zbawić. Ty prowadzisz mnie naprzód ». I tak oto idzie się do przodu z radością i nadzieją….

cq5dam-web-1280-1280

W adwencie rozpoczęliśmy podążanie tą drogą, oczekując w czuwaniu Pana. Dziś zatrzymujemy się, patrzymy wstecz, widzimy, że droga była piękna i że Pan nie zawiódł nas, że Pan jest wierny. Widzimy także, że zarówno w historii jak i w naszym życiu są momenty piękne, wierności i momenty brzydkie grzechu… Jezus jest jednak z nami i wyciąga rękę, aby nas podnieść. Pan jest tam, z ręką gotową by cię podnieść i powiedzieć ci: Idź naprzód. To jest chrześcijańskie życie: idź naprzód, na spotkanie ostateczne …”.