Relikwie Świętych kapucynów w Rzymie

Relikwie Świętego Ojca Pio (Petralcina 1987- San Giovanni Rotondo 1968) oraz Świętego Leopolda Mandića (Czarnogóra 1866 – Padwa 1942 ) dotarły dziś do Rzymu. Tygodniowa peregrynacja relikwii po Wiecznym Mieście jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu Roku Jubileuszowego. Obaj kapucyni są  wzorem świętych spowiedników. Poprzez pielgrzymkę z relikwiami organizatorzy Roku Miłosiedzia w Rzymie zwracają uwagę na jeden z istotnych aspektów Bożego Miłosierdzia, przebaczenie grzechów w spowiedzi.

Relikwie świętych kapucynów przywieziono z San Giovanni Rotondo i z Padwy. O godz. 15:00 3 lutego złożono je w rzymskiej bazylice św. Wawrzyńca za murami. 4 lutego wieczorem zostały przewiezione do kościoła Najświętszego Zbawiciela in Lauro w centrum Rzymu. W piątek 5 lutego z tego właśnie kościoła wyruszyła procesja z relikwiami do Bazyliki św. Piotra. Relikwie pozostaną tam do czwartku 11 lutego.

Sporządzono na podstawie notatki z Radia Watykańskiego.