Rozpoczynamy Adwent czas oczekiwania

W Adwencie oczekujemy na ponowne przyjscie Jezusa w chwale.  Przypominamy sobie o tym, że Chrystus ponownie przyjdzie i odnawiamy tęskontę za spotkaniem. Temu ma służyć obchodzenie Świąt Bożego Narodzenia. Chrystus przyszedł w historii, nadejdzie w przyszłości a my czekamy na niego teraz. Celebrujac co roku liturgie Adwentu, Kosciól aktualizuje to oczekiwanie Mesjasza; uczestniczac w dlugim przygotowaniu pierwszego przyjscia Zbawiciela, wierni odnawiaja gorace pragnienie Jego drugiego Przyjscia /KKK/. Uczestniczymy w dodatkowej modlitwie w naszym przypadku tradycji Mszy Świętych roratnich, słuchamy rekolekcji, korzystamy z sakramentów. To wszystko dla ospałej duszy, zbudź się o śpiący człowieku a zajaśnieje ci Chrystus. Czuwajmy na modlitwie i czuwajmy nad sobą chroniąc skarb wiary.

Wieniec adwentowy ze świecami przypomina o 4 niedzielach adwentu, a świeca roratnia pośrodku wieńca przypomina Maryję, która czuwa z nami na modlitwie do swojego Syna.