Franciszek w Meksyku i „Nawracajcie się…”

W dniach 12 -18 lutego br., Papież Franciszek odwiedzi Kubę a potem uda się do Meksyku. Papież będzie modlił się w Sanktuarium Maryjnym w Guadalupe, odwiedzi szpital, więzienie, spotka się z Indianami, rodzinami, duchowieństwem, osobami konsekrowanymi, młodzieżą oraz przedstawicielami świata pracy.

Nawracajcie się….Ciekawą refleksją na temat pielgrzymki Papieża Franciszka podzielił się ks. Tomasz Jaklewicz w 6 nr. Gościa Niedzielnego (2016). Otóż w niektórych domach katolików meksykańskich, można znaleźć figurkę w kształcie kościotrupa. Nazywa się ją Święta Śmierć. Na różne okazje przystraja się ją w różnego koloru płaszcze. Odpowiedni kolor płaszcza ma zapewnić, pieniądze, zdrowie, miłość, brak przemocy. Nie przeszkadza to prosić Matkę Bożą z Guadalupe w tych samych intencjach. Te dwie figury w tym samym domu wydają się dobrze koegzystować.

To obrazek z katolickiego Meksyku, a u nas w domach? Nie ma może takiej figurki, ale czy w duszy w nas Pan Bóg jest jedynym, do którego się zwracam, któremu wierzę, którego kocham. A jeśli Bóg nie jest jedynym moim bogiem. To jakie bóstwa mi przeszkadzają w miłości do Niego? Czas Wielkiego Postu to czas nawrócenia, a myśląc po meksykańsku czas wyrzucenia figurki świętej śmierci na śmietnik.

Dla chętnych, którzy chcą posłuchać o pielgrzymce Papieża podaję link do stron Radia Maryja, gdzie zamieszczono szczegółowy program pielgrzymki. Między naszym czasem a czasem w Meksyku jest 6 godzin różnicy, tzn. jeśli u nas jest 18 po południu to w Meksyku jest godzina 12.00.

Podróż apostolska Franciszka do Meksyku (12-18 lutego 2016)