Podsumowanie 2017 roku w parafii

Podsumowanie roku 2017:

W minionym roku: Ochrzciliśmy w naszym Kościele 86 dzieci, udzielono 30 razy sakramentu małżeństwa, pochowaliśmy 70 osób.

Do I komunii przystąpiło 82 dzieci, a sakrament bierzmowania przyjęło 41 młodych. Na początku roku pochowaliśmy ks. Józefa Kwiatkowskiego. 5 marca przyjęliśmy Kopię Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Od września br. do kapłanów posługujących na stałe dołączył ks. Stefan Samborski.

Z inwestycji udało się: położyć kostkę na dalszej części parkingu, doświetlić parking za Kościołem, założyć lampy doświetlające boki Kościoła, częściowo uszczelnić ściany Kościoła poniżej fundamentów od strony parkingu. Założyć nowe ogrodzenie wzdłuż drogi dojazdowej. Naprawić i wymienić rynny na budynku gospodarczym. W świątyni, pomalowano znaczną część ścian bocznych oraz filary, wymieniono oświetlenie awaryjne, pomalowano na jednolity kolor drogę krzyżową, uszczelniono dalsze okna poliwęglanem, umyto i zabezpieczono posadzkę pod ławkami, wyłożono wełną mineralną dalszą część poddasza. Naprawiono piec gazowy w kotłowni. Na cmentarzu częściowo odnowiono kapliczkę, położono dwie ścieżki z kostki oraz ułożono placyk z kostki przed kapliczką. To tylko większe inwestycje jakie udało się zrealizować dzięki waszej pomocy Bóg zapłać za wszystkie ofiary.