Sprawozdanie i dane – rok 2016

Poniżej trochę parafialnej statystyki, podsumowanie roku 2016:

W tym roku w naszej parafii ochrzciliśmy 86 dzieci (83/2015), nie oznacza to, że przybyło nam 86 nowych parafian, ponieważ przynajmniej dziesięcioro pochodziło z poza naszej parafii. Odprawiliśmy 60 pogrzebów (103/2015), to prawie czterdzieści procent mniej niż rok temu. W tym przypadku tylko kilka osób pochodziło z poza naszej parafii. Bilans chrzty/pogrzeby jest więc w tym roku dodatni: 86/60 około 30 procent plus. Do sakramentu małżeństwa przystąpiło 27 par (21/2015), to o kilka więcej niż rok temu. Bierzmowanie przyjęło trochę mniej osób 40 w stosunku do 56 w roku ubiegłym, I Komunii Świętej w 2016 roku nie było ale obecnie mamy grupę ponad 80 dzieci, które przystąpią do Komunii w 2017 roku. Rozdano 75 tysięcy Komunii Świętych, kilka tysięcy więcej niż rok temu.

Jeśli chodzi o informacje ekonomiczne, to największą inwestycją było położenie kostki na parkingu za Kościołem i zrobienie odwodnienia placu. Ponadto wykonaliśmy dużo pomniejszych prac o których wspominałem w trakcie ogłoszeń. Warto wspomnieć bardzo udaną inwestycję jaką było zamontowanie płyt poliwęglanowych w dużych oknach Kościoła. Parafia na koniec roku nie ma zaległości finansowych, oprócz znanego nam zwrotu za budowę nowej plebanii i remont domu parafialnego i dolnego Kościoła. Mamy jeszcze zgromadzone fundusze na bieżące rachunki, ogrzewanie, elektryczność, woda. Bardzo dziękuję za waszą ofiarność i odpowiedzialność za utrzymanie Kościoła, która wyraża się w ofiarach złożonych na tacę i przekazanych w innej formie.

Ks. Jacek – proboszcz