Odkurzanie ścian kościoła, okien i parapetów

W minionym tygodniu 7 do 8 marca 2023r., został wypożyczony specjalistyczny odkurzacz. Dzięki odkurzaczowi został odkurzony cały kościół, do wysokości górnego gzymsu około 14m. Praca trwała dwa dni a koszt wynajęcia maszyny oraz pracy to około 3000 PLN. Może gołym okiem nie widać jak wiele było kurzu i pajęczyn, ale proszę wierzyć na słowo, że ściany okna parapety były bardzo zakurzone. Myślę, że w przyszłości może za rok należałoby ponownie wykonać tego typu pracę.

Zostało w końcu naprawione ogrzewanie kościoła. Przypominam, że kościół ogrzewany jest gazem, piecem z nadmuchem. Nasz piec ma już ponad 18 lat, nie jest zbyt wydajny, dlatego w kwietniu albo maju zostanie zastąpiony nowszym modelem, cichszym i bardziej wydajnym, tak by temperatura w świątyni nie spadała poniżej 10 stopni. Koszt wymiany pieca to suma 20000 PLN.

Poniżej galeria prowadzonych prac.