Majówka ministrantów i lektorów

Pierwszego dnia maja br. grupa ministrantów i lektorów naszej parafii wyjechała na majówkę do Łowicza. Obecni byli także niektórzy rodzice. Wspólny pobyt w prymasowskim mieście rozpoczął się od modlitwy i zwiedzania Bazyliki Katedralnej. Urocze kaplice i muzeum diecezjalne ukazały ogrom historii i wydarzeń, które dokonały się w tym miejscu. Wielką atrakcją była malownicza panorama Łowicza oglądana z wieży kościoła.

Kolejnym miejscem było seminarium duchowne. Znów krótka modlitwa w kaplicy, zobaczenie refektarza i auli, a także mieszkalnego pokoju kleryckiego oraz siłowni.
Na koniec wszyscy udali się do Otolic, do p. Stawickich, którzy prowadzą zajęcia rehabilitacyjne i rekreacyjne na koniach jako Stowarzyszenie „Karino”. Tam młodzież i dorośli świetnie bawili się na trampolinie, jeżdżąc na koniach i biorąc udział w konkursie przeciągania liny. Wiele innych atrakcji czekało jeszcze na uczestników. Nie zabrakło kiełbaski i kaszanki z ogniska. Na koniec, przy miejscowej kapliczce, wszyscy odmówili Litanię Loretańską, powierzając się Matce Boskiej – jak naprawdziwą majówkę przystało. Nawet pogoda tego dnia sprzyjała modlitwie, zabawie i integracji grupy.

Na twarzach osób wracających do domu wyraźnie było widać radość i wzruszenie, choć także i zmęczenie. Ten dzień na długo zapisze się w pamięci każdego uczestnika majówki.