Światowy Dzień Chorego 11 II 2015

Papież Franciszek napisał w orędziu roku 2015:

„Jakże wielu chrześcijan także dziś świadczy, nie słowami, ale swoim życiem, zakorzenionym w szczerej wierze, że są „oczami niewidomego” i „stopami chromego”! Osoby, będące blisko chorych, którzy potrzebują stałej opieki, pomocy w umyciu się, ubraniu czy spożywaniu posiłków. Ta posługa, szczególnie gdy jest rozciągnięta w czasie, może stać się męcząca i ciężka. Jest stosunkowo łatwo służyć przez kilka dni, ale trudno pielęgnować osobę przez wiele miesięcy lub nawet lat, także wówczas, gdy nie jest ona już w stanie wyrazić swojej wdzięczności. Tymczasem, jakże to wielka droga uświęcenia! W tych chwilach, wnosząc również wyjątkowy wkład w misję Kościoła, można liczyć w sposób szczególny na bliskość Pana”. Z orędzia Papieża Franciszka na XXIII Światowy Dzień Chorego 2015.

Módlmy się za chorych i osoby, które pielęgnują chorych, szczególnie zjednoczeni z Kościołem powszechnym w dniu 11 lutego 2015 r.