Zmarł Papież emeryt – człowiek wiary

Dnia 31 grudnia w godzinach porannych zmarł Papież emeryt – Benedykt XVI. Niech Pan Bóg przyjmie go do swej chwały. Poniżej tłumaczenie tekstu jaki napisał kilka miesięcy temu.

8 Lutego 2022 roku Papież emeryt Benedykt XVI pisał o tym co go wkrótce czeka….

„Dość szybko, znajdę się przed ostatnim sądem mojego życia. Chociaż, kiedy patrzę w tył na moje długie życie, mogę mieć uzasafnione racje by bać się i drżeć, mimo to jestem dobrej myśli , ufam mocno, że Pan nie jest tylko sędzią ale również przyjacielem i bratem, ktory sam cierpiał za moje niedociągniecia oraz jest moim obrońcą, moim pocieszcielem. W świtele godziny sądu łaska bycia chrześcijaninem staje się coraz bardziej zrozumiała.  Ona łaska zapewnia mi poznanie a nawet przyjaźń z sędzìą mojego życia. To pozwala mi przejść ufnym przez ciemne dni śmierci”.